Wykryj jaskrę, ocal wzrok!

Katedra Fizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierowana przez prof. dr hab. n. med. Joannę Lewin-Kowalik zaprasza do udziału w akcji „Pokonaj niewidzialną jaskrę” organizowanej w ramach Światowego Tygodnia Jaskry.

W dniu 15 marca 2017 roku w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach można będzie pogłębić swoją wiedzę na temat tej podstępnej choroby,jak również poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu w kierunku jaskry. Do akcji włączyło się również kilka gabinetów okulistycznych w Katowicach, Cieszynie oraz Lędzinach.

O godzinie 13.00 w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej odbędzie się otwarty wykład pana dr hab. n. med. Sławomira Tepera – „Jaskra niewidzialna choroba wzroku”, na który zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
W godzinach popołudniowych natomiast w ramach „Dnia otwartych gabinetów” możliwe będzie uzyskanie konsultacji lekarza okulisty wraz z badaniem przesiewowym w kierunku jaskry.

Jeśli ktoś z Twoich krewnych choruje na jaskrę, jeśli chorujesz na cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe lub miałeś epizod podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego, Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza – wykryj jaskrę, ocal wzrok!

plakat

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Translate »