• baner Measuring Beh 20 1920px PTBUN
  • image001
  • Hajenka
test

Katedra Fizjologii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach dołączcyła do World Wide Neuro

1

Od maja 2020 Katedra Fizjologii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, reprezentowana przez laboratorium okulistyki eksperymentalnej (Visual Neuroscience) dołączyła do prestiżowego międzynarodowego projektu o nazwie "World Wide Neuro" zapoczątkowanego przez Universytet Oxfordzki. Celem projektu jest stworzenie globalnie dostępnej platformy seminariów naukowych w szerokopojętej tematyce Neuroscience. Naukowcy z SUM Visual Neuroscience zajmą się organizacją cyklu seminariów pod tytułem "neuroEYEscience" w dziedzinie najnowszych badań nad siatkówką i nerwem wzrokowym, a szczególnie dotyczących tematów neuroprotekcji, neuroregeneracji, zastosowania najnowszych odkryć naukowych w medycynie klinicznej oraz poruszających najnowsze trendy w neurookulistyce klinicznej. W ramach neuroEYEscience zapraszane będą jako wykładowcy najwybitniejsze postaci w tej dziedzinie z uniwersytetów z całego świata. Osobą odpowiedzialną za projekt jest dr n. med. Adrian Smędowski.

Kalendarz i tematykę seminariów można śledzić na stronie

oraz stronie Katedry Fizjologii

Udział w seminariach jest otwarty i bezpłatny w ramach kanału Youtube neuroEYEscience

2